res:
Witamina B17 na raka - sposób na zdrowie, który istnieje od dawna!

Witamina B17 na raka – sposób na zdrowie, który istnieje od dawna!

82 komentarze

Aż trudno w to uwierzyć, że mimo różnych sposobów leczenia, konwencjonalnych i niekonwencjonalnych, nowotwór nadal sieje postrach i zbiera duże żniwo. Tymczasem mnóstwo ludzi, nie znajdując ratunku we współczesnej medycynie, sięga po naturalne metody leczenia, przy okazji odkrywając olbrzymią rolę różnych czynników powodujących chorobę – chociażby tłumionych emocji, negatywnych myśli, skażonego środowiska czy też składników odżywczych w pożywieniu a raczej ich braku.  “Efektem ubocznym” skorzystania z dobrodziejstw medycyny niekonwencjonalnej jest w wielu przypadkach powrót do zdrowia oraz świadomość, co robić, a co omijać szerokim łukiem, aby nie tylko być zdrowym, lecz również pełnym energii, witalności i pogody ducha. I nie jest to wiedza dostępna jedynie wybranym! Mnóstwo ludzi “cudem” odzyskało zdrowie (i to nawet w przypadku raka), zmieniając sposób odżywiania, stosując terapię witaminową, terapię odpowiednimi kwasami tłuszczowymi lub korzystając z innych naturalnych metod. Jednym z takich sposobów jest terapia metaboliczna witaminą B17.

Witamina B17 kontra rak, czyli pojedynek Dawida z Goliatem

Witamina B17 zwana również jako letril lub amigdalina znajduje się w wielu roślinach, warzywach i owocach, lecz najwięcej jest jej w nasionach moreli, brzoskwiń, śliwek i innych gorzkich nasionach. Jej niezwykłą cechą są właściwości przeciwnowotworowe. Egipskie papirusy sprzed 5 000 lat wspominają o stosowaniu ‘aqua amigdalorum’ do leczenia niektórych objawów raka skóry. Jednak pierwsze udokumentowane przypadki skutecznego zastosowania witaminy B17 w leczeniu raka pochodzą z Francji z połowy XIX. Współczesne badania zostały przeprowadzone m.in. przez dr Ernesto Contrerasa Rodrigueza z Oasis of Hope Hospital w Meksyku (który od 1963 roku przeprowadził terapię amigdaliną u ponad 100 tysięcy pacjentów), dr Harold’a Manner’a z Manner Clinic w Meksyku, dr Hans’a Niepera – dyrektora Wydziału Medycyny w Silbersee Hospital w Hannowerze, dr Shigeki Sakai z Japonii i wielu innych.

Według jednej z teorii rak, tak samo jak szkorbut czy pelagra, jest chorobą spowodowaną niedoborem pokarmowym. Zgodnie z tą teorią raka można opanować wprowadzając odpowiedni brakujący składnik pokarmowy do diety. Owym składnikiem jest m.in. witamina B17 (inaczej letril, amigdalina).

Witamina B17 jest wśród nas! Witaminę znajdziemy w:

nasionach, pestkach – moreli, brzoskwiń, nektarynek, jabłek, wiśni, śliwek, gruszek
orzechach – gorzkich migdałach, orzechach nerkowca, orzeszkach makadamii
jagodach – jeżynach, aronii, żurawinie, czarnym bzu, również w malinach i truskawkach
ziarnach zbóż – jęczmieniu, owsie, pszenicy, gryce, brązowym ryżu, witaminę zawiera również proso i żyto
innych nasionach – lnie, sezamie, bobie, soczewicy, fasoli, fasoli mung, limie
innych roślinach – kiełkach bambusa, zielu fuksji, dzikiej hortensji, cisie (dokładniej w igłach), szałwii (zwłaszcza salvia hispanica i salvia columbariae)

Ależ to jest trujące!

Na czym polega fenomen B17? Otóż amigdalina zawiera rodnik cyjankowy o wysokiej biodostępności, co sprawia, że z łatwością przenika przez błonę komórkową i łatwo osiąga wysokie stężenia wewnątrzkomórkowe. Zdrowe komórki organizmu zawierają enzym rodanaza, który hamuje uwolnienie rodnika cyjanowego. Natomiast komórki nowotworowe nie zawierają rodanazy. W tym przypadku amigdalina jest rozkładana przez inny enzym – betaglukozydazę – na cyjanowodów (tzw. kwas pruski) oraz aldehyd benzoesowy. Obie substancje są trujące – wspólnie niszczą komórkę rakową. Jeśli cząsteczka aldehydu beznzoesowego przedostanie się do zdrowych komórek, zostanie rozłożona do nieszkodliwego kwasu beznoesowego, który z kolei przeciwdziała reumatyzmowi, ma działanie odkażające i przeciwbólowe. Jakiż to cudowny “wynalazek”! Jednak nie wszyscy są nim zachwyceni…

Najtrudniejszy los spotkał B17 w Ameryce Północnej. Amerykańskie Towarzystwo Onkologiczne (ACS) i Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne (AMA) nazywają terapię letrilem oszustem. Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) i inne agencje rządowe dzielnie się spisują próbując zdyskredytować działanie B17. Letril najpierw uznano za bezużyteczny, a następnie za trujący. Jego szkodliwe działanie miał wywołać kwas pruski, który, według naukowców z FDA, zawiera letril. Tymczasem niezależni naukowcy podkreślają, że kwas pruski musi zostać utworzony w obecności betaglukozydazy, cząsteczka letrilu nie zawiera kwasu pruskiego, który “szybuje” w cząsteczce i planuje atak na wszystkie komórki.  Ścigano i sądzono lekarzy, którzy próbowali leczyć swoich pacjentów amigdaliną, aresztowano ludzi, którzy na organizowanych przez siebie spotkaniach dzielili się teorią o terapii metabolicznej w leczeniu raka. Dlaczego? Odpowiedzi udziela G. Edward Griffin w książce “Świat bez raka”:

“Każdego roku na badania nad rakiem wydaje się miliardy dolarów. Kolejne miliardy idą na kupno leków stosowanych w terapii raka. Łaknący poparcia politycy obiecują większe dotacje rządowe na kolejne badania. Doszło do tego, że obecnie więcej ludzi zarabia na walce z rakiem niż tych, którzy na niego umierają. Gdyby nagle okazało się, że raka można leczyć zwykłą witaminą, cały gigantyczny przemysł walki z rakiem runąłby błyskawicznie. W rezultacie wiedza naukowa na temat leczenia raka jest mniej skomplikowana niż związana z tym polityka.”

I choć ciężki los spotkał B17 w Stanach Zjednoczonych, witamina jest legalnie dostępna m.in. w Australii, Brazylii, Meksyku, Grecji, Indiach, Izraelu, na Filipinach, w Hiszpanii, Rosji. Również w Polsce można zaopatrzyć się w witaminę B17, lecz wiedza o spektrum jej możliwości jest znikoma zarówno wśród lekarzy, jak i farmaceutów. Miejmy jednak nadzieję, że to się zmieni.

Amigdalina to się nie migdali…

Natomiast terapia witaminowa w początkowym stadium niesie niemal całkowitą pewność wyzdrowienia – dr Krebs określił szanse powodzenia na 98% w przypadku raka w stadium początkowym, bez przerzutów, bez wcześniejszego poddania pacjenta chemioterapii, radioterapii lub zabiegów chirurgii onkologicznej.

Witamina B17 nie jest cudownym sposobem na raka – amigdalina pomaga organizmowi zwalczyć raka w ramach terapii żywieniowej lub metabolicznej. Niestety są pacjenci, dla których jest już za późno – mogą to być przypadki, kiedy organizm jest już zbyt wyniszczony rakiem, chemioterapią, naświetlaniem i zabiegami chirurgicznymi.

W terapii witaminą B17 stosuje się wspomagająco inne witaminy. Dodatkowo należy bezwzględnie oczyścić organizm i uzupełnić dietę w brakujące składniki odżywcze. Brzmi nieprawdopodobnie, że “tylko” tyle wystarczy, lecz na świecie są już tysiące osób wyleczonych z raka dzięki tej terapii.

Powyższy artykuł oraz książki o witaminie B17 (“Świat bez raka”, “Terapia metaboliczna witaminą B17”) mają jedynie charakter informacyjny. Jeśli chciałbyś spróbować terapii B17, ustal to najpierw z lekarzem.

Bez względu na to, jakie jest oficjalne stanowisko świata medycznego, ważna jest jedna rzecz, o której każdy bezwzględnie powinien pamiętać: “(…) każdy ma prawo samodzielnie decydować o wyborze sposobu leczenia i jeśli trafi na nieszkodliwą metodę mogącą mu pomóc, to powinno zależeć tylko od niego, czy zechce ją zastosować, czy też nie. A lekarz winien mu w tym ze wszystkich sił pomagać, zgodnie ze złożoną przysięgą (…)”

Książki o witaminie B17:

 Witamina B17 Lekarstwo na raka Peter Kern jest terapeutą medycyny naturalnej. Specjalizuje się w problematyce zatruć metalami ciężkimi oraz w naturalnych metodach leczenia chorób nowotworowych. W tym przewodniku, który jest poradnikiem pacjenta zamieścił wszystko na temat witaminy B17 i jej praktycznego zastosowania. Znajdziesz w nim m.in. zalecenia dietetyczne, jak również listę odpowiednich produktów zawierających najwyższe stężenie amigdaliny. Książka wyjaśnia nie tylko jak witamina B17 leczy raka, ale również w jaki sposób możesz mu zapobiec.

„Świat bez raka. Opowieść o witaminie B17”  G. Edward Griffin. Autor jest pisarzem, zajmującym się również produkcją filmów dokumentalnych. Jego nazwisko znajduje się na liście Who’s is Who in America. Griffin słynie z wyjątkowego talentu do przedstawiania trudnych zagadnień w sposób zrozumiały. W swoich filmach i książkach poruszał rozmaitą tematykę: od Systemu Rezerwy Federalnej poprzez zagadnienia bankowości międzynarodowej, archeologii, historii starożytnej, działalności wywrotowej w USA do nauki i polityki terapii raka.

„Terapia metaboliczna witaminą B17” G. Edward Griffin. Ta książka jest materiałem uzupełniającym do książki „Świat bez raka”. Zawiera szczegółowe informacje dotyczące terapii, produktów, które obok B17 należy zastosować w terapii, sposób dawkowania poszczególnych preparatów oraz terapie wspomagające.

Pestki moreli to bogate źródło witaminy B17. Pestki można stosować profilaktycznie lub w ramach terapii metabolicznej witaminą B17.

 • Pingback: WAZNE IFORMACJE DLA CHORYCH NA RAKA PŁUC | WolneKonopie.org()

 • michał

  witam dobrze że jest ta witamina D17 znam osoby które pokonały raka jedząc te nasiona ja też od dziś biorę 4 pestki co dzień i myśle ze pokonam tom chorobę

  • Krystyna

   Panie Michale!
   Nie wiem jaka ma pan diagnoze ale wydaje mi sie,ze to dawka profilaktyczna dla osob zdrowych.Prosze przeczytac polecana ksiazke.

 • Nelly

  W Darmstadt/Niemcy stosuje te terapie doaswiadczony lekarz Dr.Puttich.

  http://www.witamina-b17.com

 • Krystyna

  Witam!
  Chce podzielic sie rezultatem leczenia wit.B17.Krotki opis.
  20.03.2013r biopsja otwarta.Diagnoza:rak zlosliwy trzonu trzustki z przerzutami do watroby.Markery CA-300.Sprowadzamy bardzo szybko wit.oraz kilka innych ktore polecane sa w ksiazce „Terapia metaboliczna wit.B17”.Po3 tyg.przyjmowania ,markery spadaja do CA-110.Pod koniec maja CA-45,dokladnie 14 czerwca w normie CA-38.
  17.06.13 tomograf i wizyta u onkologa i co uslyszymy?Komorki rakowe na trzustce obumarle i w 70% na watrobie.Slowa p.onkolog ROKOWANIA DOBRE.
  W lipcu szczegolowe badanie krwi a we wrzesniu tomograf.W naszym przypadku to zadzialalo chociaz wiemy ze jestesmy na poczatku tej drogi.Leczenie jezeli pojdzie tak dalej jest dlugie,a zarazem kosztowne.
  Mam nadzieje,ze sie uda.Jezeli moge w czyms pomoc prosze zostawic swoj e-mail bede sledzila komentarze-odpowiem.

  • beata

   Pani Krystyno bardzo proszę o dokladniejsze info czy stosowaliscie tylko pestki gorzkiej moreli w duzej ilosci czy terapia wit B17 polega na czyms innym?Mam tatę chorego na nowotwor żolądka (resekcja calego zoladka)?pilnie szukam informacji czy w/w forma ratunku może mu pomóc a nie zaszkodzic na i tak już chorą wątrobe?Będę wdzięczna za każdą informację na adres beata941@op.pl.Dziekuje i pozdrawiam.

   • Magda M.

    Pani Beato,

    Terapia nigdy nie polega tylko na przyjmowaniu witaminy B17. Chorzy mają ścisłe wytyczne żywieniowe oraz program oczyszczania organizmu.

    Więcej informacji o samej witaminie znajdzie Pani w książce „Witamina B17 lekarstwo na raka” – http://www.czarymary.pl/p_857608_witamina_lekarstwo_raka_kern_peter.

    Bardzo praktyczną książką jest „Terapia metaboliczna witaminą B17” – http://www.czarymary.pl/p_47106_terapia_metaboliczna_raka_witamina_gedward_griffin Niestety książka jest tymczasowo niedostępna.

    Zawsze, w każdym przypadku NIE NALEŻY leczyć się na własną rękę, należy poszukać lekarza, który jest zorientowany w temacie witaminy B17.

    Pozdrawiamy i trzymamy kciuki.

   • Krystyna

    Pani Beato.

    Wyslalam do pani e-mail ale nie wiem czy dotarl,
    poniewaz podany z „Dziekuje”jest bledny.Wyslalam
    drugi bez „Dziekuje”i nie wrocil.

  • Lena

   Pani Krysiu, pilnie poszukuję lekarza, który prowadzi terapię metaboliczną wit B17, najchętniej w Warszawie. Będę szalenie zobowiązana. Podaję mail: lenahuppert@wp.pl i tel 502085840. Pozdrawiam serdecznie

  • Klaudyna

   Pani Krystyno, proszę o kontakt na mój e-mail klaudiaking@interia.pl
   Może informacje od Pani pomogą mojemu znajomemu. Będę bardzo wdzięczna!

  • elżbieta sołyga

   pani Krystyno mam chorego męża rak j grubego z przerzutami do wątroby. Jest po operacji i od maja przyjmuje chemię rokowania są złe.JESTEM ZAŁAMANA I SZUKAM JAKIEGOŚ RATUNKU. Proszę o wszelkie informacje, które mogły by pomóc. Może namiary na jakiegoś lekarza.

   • Krystyna

    Pani Elzbieto prosze podac e-mail do pani moze cos doradze.

    • Magda Z.

     Pani Krystyno tata ma stwierdzonego raka płuc z przerzutami na węzły chłonne i wątrobę. Byłabym wdzięczna za kontakt do jakiegoś lekarza który by nam pomógł w przeprowadzeniu leczenia b17. Tata jeszcze nie zaczął chemii. Z góry dziękuję mail:beckers7@wp.pl

  • Waldemar

   Witam!
   Moja mama ma raka piersi z przerzutami do płuca i wątroby. Chemia nie pomaga. Chciałaby leczyć się pestkami moreli, ale nie wie ile może ich brać. Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
   waldas@wp.pl

  • beata

   Niestety znam tragiczne skutki stosowania vit.b17 i pestek moreli. Moja siostra stosowała je przez 1 tydzień plus wszystkie suplementy, oraz lewatywy z kawy. Doszło do toksycznego uszkodzenia wątroby. Zmarła po miesiącu. Nie na raka, a na ostrą niewydolność wątroby. Nie potrafię tego przeboleć. Przestrzegam wszystkich.

   • Magda M.

    Pani Beato, wyrazy współczucia.
    Witamina B17 nie jest cudownym lekarstwem, lecz jedną z wielu naturalnych możliwości powrotu do zdrowia. Jednak, aby w pełni skorzystać z tej możliwości, najlepiej oddać się w ręce doświadczonego w tym temacie lekarza, który będzie wiedział co, kiedy i w jakich ilościach.

  • Nikola

   Witam!
   Pani Krystyno bardzo proszę o informację czy zdecydowała się Pani na terapię wit b17 na własną rękę czy korzystała Pani z opinii lekarza? Mój tato choruje na raka płuc z przerzutami do kości, jest już po 2 operacjach i chemioterapii, jego stan się pogarsza, trafiliśmy na wit b17 chcemy go ratować!!! Poszukujemy lekarza lub jakiegokolwiek specjalisty od tej metody w Polsce ale narazie bez skutków.. Bardzo prosze o jakies informacje!

  • Marietta

   Pani Krystyno, proszę o kontakt.
   Moja mama ma nowotwór trzustki, chce leczyć się witamina B17, prosze o Pani wskazówki.
   Mamy już witamunę ale brakuje nam wiedzy dotyczacej wspomagających suplementów.
   marju@buziaczek.pl

  • Sylwia

   Droga pani Krystyno,
   Moja mama zaprzestała chemioterapii z uwagi na progresję nowotworu z jelita grubego przerzut na płuco,proszę o bliższe inf.jeśli to możliwe jak pani walka przebiega?szukamy metod alternatywnego leczenia.Gorąco Pozdrawiam i życzę zdrowia oraz cudownych Świąt!!!

 • Dora

  Prosze o kontakt e-mail lub telefoniczny.
  Chcialabym uzyskac wiecej informacji jak dziala ta witamina.

 • Krystyna

  Pani Doro!
  Nie zostawila pani namiarow na siebie,wiec podam tyt.ksiazki w ktorej opisana jest terapia wit.Mozna ten sam tyt.wpisac w google ale polecam ksiazke.
  G.Edward Griffin -Terapia metaboliczna wit.B17
  Dodam,ze jest to terapia kosztowna i pracochlonna ,wymaga stanowczosci i wielu dotychczasowych wyrzeczen ale tak jak pisalam zadzialala i wierze ze sie uda.
  Jezeli ma pani jakies szczegolowe pytania -odpowiem .

 • kaska

  Witam
  Mam do odsprzedania suplementy stosowane w terapii witamina b17. Posiadam Preven Ca, 2 opakowania naturalnej witaminy E, oraz 100% czystą chrząstkę rekina. Suplementy te są nowe, nigdy nie otwierane prosto od producenta. Powyższe suplementy są istotnym uzupełnieniem terapii witamina b17. My stosowaliśmy je wraz z pozostałymi m.in. b17, enzymami…
  Preven Ca – Używany jest głównie w terapiach antynowotworowych w celu zmiejszenia guzów nowotworowych, oczyszczenia organizmu z toksycznych substancji, wzmocnienia systemu immunologicznego, dostarczenia kluczowych wartości odżywczych dla organizmu osłabionego lub wycięczonego chorobą nowotworową. Wzmacnia pracę wątroby i wspomaga proces detoksykacji, wzmacnia układ immunologiczny. POSIADAM OSTATNIE OPAKOWANIE 60 SZT W OPAKOWANIU/180 ZŁ
  Witamina E – Działanie przeciwutleniające witaminy E zapobiega uszkodzeniom DNA i w ten sposób hamuje powstawanie komórek nowotworowych. 2 OPAKOWNIA/100 ŻELEK W OPAKOWANIU/ 125 ZŁ SZT.
  100% Czysta Chrząstk rekina- kiedy uformuje się już guz nowotworowy, rozwija on własny system zaopatrzenia w krew i własny system obrony, proces ten nazywa się angiogenezą. Jedną ze strategii przeciwko temu procesowi jest odcięcie guza od dostaw krwi, tak by zagłodzić go na śmierć. Chrząstka rekina to inhibitor nowych naczyń krwionośnych w guzie. Wspomaga odbudowę kości przy przerzutach do kości. OSTATNIE OPAKOWANIE 360 SZT W ŚRODKU/425 ZŁ. ZDECYDOWANIE BARDZIEJ SIĘ OPŁACA NIŻ INNE MAŁE OPAKOWANIE I WYSTARCZA NA DŁUŻEJ.
  Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: katarzyna.nowak@mail.com
  Dziekuje

 • Kati

  Pani Krystyno,bardzo prosze o kontakt moj e mail taraytaray@poczta.fm U mojej matki (57 lat) miesiac temu wykryto raka zoladka z przezutem na jajniki.. Slyszalam o leczeniu metabolicznym b17, jednak nie wiem jak sie za to zabrac,od czego zaczac, jak znalezc w polsce lekarza zajmujacego sie tym..

 • Basia

  Pani Krystyno bardzo bym prosiła o więcej informacji dotyczących witaminy B17.Mam w rodzinie idenyczny przypadek. Bardzo proszę o informacje. Mój e-mail basiaaja@wp.pl

 • Krystyna

  Witam,wszystkich zainteresowanych moim wpisem czerwcowym.
  Szczegolowe badanie krwi zlecone przez onkologa(poinformowany o leczeniu wit.B17)jest super.Wyniki ma pan”REWELACYJNE” prosze leczyc sie dalej,a my bedziemy kontrolowac.Pod koniec wrzesnia tomograf.
  Przyznam sie,ze tez troche obawialam sie tych duzych dawek ale postepowalismy tak jak zalecano w ksiazce i jest wszystko w porzadku.
  Maz jest w coraz lepszej formie i mysle ze wszystko bedzie dobrze.
  Do pazdziernika…

  • Janusz

   Witam Pani Krystyno.

   Krótko opiszę sytuację.
   Moja żona miała raka piersi. Po jej usunięci przeszła przez dwie chemie.
   Niby wszystko był O.K ale pojawiły się przerzuty do kości. Przeszła dwie radioterapie. Nie pomogły, przerzutów pojawiło się coraz więcej oraz przerzut do płuc.
   Na początku sierpnia br. dostała ostatnią chemię (nie wiem po co?). Po dojściu do siebie (jako tako),w połowie sierpnia zaczęliśmy kurację witaminą B17 zgodnie z zaleceniami zawartymi w książce „Terapia mtaboliczna witaminą B17”.
   W związku z tym mam tyle pytań, że nie wiem od czego zacząc. Oczywiście gdyby Pani była tak uprzejma by na nie w miarę możliwości odpowiedziec.
   Czy mogła by Pani podac swój adres e.mail Było by mi prościej komunikowac się z Panią i poprosic o radę.
   Z poważaniem
   Janusz

 • Krystyna

  Pani Elzbieto,prosze podac swoj e-mail moze cos pani poradze.

 • Ewa

  Witam
  mój brat jest chory na raka języka stopień zawansowany od poniedziałku ma zacząć Radioterapię i chemioterapię czy w takiej sytuacji można zacząć zażywać witaminę B17?

  • Krystyna

   Pani Ewo w ksiazce E.Gryffina „Terapia metaboliczna witB17″jest wszystko opisane.Prosze kupic ksiazke i uwaznie przeczytac.
   Nie wiem czy znajdzie sie ktos,kto odpowie na Pani pytanie?
   To sa decyzje osobiste jaka metode sie wybierze.
   Pozdrawiam i zycze sukcesow w leczeniu.

   • Beata

    Witam pani Krysiu. Mam bardzo chorego męża Rak pierwotny wątroby z przerzutami .Jest po zakończonej chemioterapii z powodu niedziałania chemii na raka i nie mają pomysłu co dalej. Jestem u kresu załamania i wytrzymałości psychicznej. Jest pod opieką hospicjum ale ma bardzo silną wolę walki o życie i się nie poddaje. Szukam pomocy wszędzie i mam nadzieję że pani pomoże nam posiadaną wiedzą. Pozdrawiam. Mąż ma 45 lat i bardzo ale to bardzo Go kocham.

 • Monika

  Bardzo prosze o informacje o leczeniu B17 mam tatę ze stwierdzonym rakiem prostaty monikawilanowska@o2.pl

 • Ela

  Kochani!
  czytam, szukam , mam chora przyjaciolke.Czytalam artykul po angielsku aby byc ostroznym z ta terapia podczas chemii. O waszystkim informujcie lekarza prowadzacego.To bardzo wazne. A o to link do artykulu, niestety po angielsku, ale mozna tlumaczyc w google.
  a oto link
  http://www.cancerresearchuk.org/cancer-help/about-cancer/treatment/complementary-alternative/therapies/laetrile
  Pozdrawiam Ela i prosze nigdy sie nie poddawac!

 • Ela

  Witam ponownie!

  Znajdziecie tam wiele informacji! W niektorych panstwach stosuje sie art terapie, np w Holandii, to naprawde wazne dla pacjenta. Poczyajcie ten artykul, ja moge pomoc przetlumaczyc.
  Stosuje art terapie z dziecmi z trudnosciami w uczeniu i naprawde sa efekty. Wiem, ze rak to cos innego, ale napewno nie zaszkodzi, a chory musi skupic sie na czyms innym niz tylko choroba!Zapewniam Was.
  Pozdrawiam!
  http://www.cancerresearchuk.org/cancer-help/about-cancer/treatment/complementary-alternative/therapies/art-therapy

 • Leszek

  Witam
  U mojej matki , która obecnie przebywa w szpitalu stwierdzono nowotwór.
  Nie jest jeszcze znanym dokładnie ,konkretnego organu,ponieważ na chwilę obecną czekamy na ostanie wyniki badań.
  Jednakże lekarze na podstawie wyników badań krwi stwierdzili zmiany nowotworowe.
  Zwracam się z prośbą do wszystkich którzy mogli by udzielić mi informacji
  na temat ,jaką ilość max. można zażywać szt. pestek moreli przez chorego w
  ciągu całego dnia i jaka jest najbezpieczniejsza ilość.
  Pozdrawiam

 • Beata

  Szukam pomocy w leczeniu Raka Wątroby pierwotnego z przerzutami. Chemioterapia jest nie skuteczna. Jeśli jest ktoś kto może nam pomóc to proszę i pilny kontakt.

 • Krystyna

  Pani Beato,prosze o podanie e-maila.

 • kamila

  Witam
  Pani Krystyno mam mame chora na raka zlosliwego z przezutami na wstepie stwierdzono ,rak lewej nerki ,rak pluc i tarczycy ,gdy ja przyjmowali do szpitala odz wewnetrzny byla w bardzo zlym stanie lekarz powiedzial mojej siostrze ze mamie zostalo rok zycia ja niestety nie moglam byc przy mamie poniewasz mieszkam w Hiszpani wpadlam wraz z bratem na leczenie wit b17 juz sie kontaktowalismy z osobami kturzy ja sprzedaja besposrednio z Meksyku ,z tym ze chcielibysmy uzyskac wiecej informacji na ten temat jak stosowac co dokladnie na poczotek jaki zestaw wybrac sie przyznam ze od kiedy dowiedzialam sie o terapi wit b 17 sama zaczelam zjadac pestki krokami mam zamier zmienic diete itp…poniewasz u mnie wykryto torbiela na jajniku podejzewam ze tak jak u mamy moze sie przerodzic w raka lub nim juz jest w chwili obecenej jestem w trakcjie badfan ale juz na sam poczotek morfologia nie wyszla za dobrze ,powracajac do mamy mama jak na poczodku pisalam byla w zlym stanie przez 4 dni nie samowicie nabrala sil serce powrucilo do normy i morfologia nie chce mi sie zabardzo wiezyc w co mowia lekarze nie wierze ze mama ma tego raka a jesli tak to nie jest tak jak nam mowiono tylko rok zostal my chcemy walczyc i od pierwszego dnia mamie dawalismy duzo owocow z zawartosciom wit b17 moze dzieki temu mamie podniosl sie organizm , moze dla tego ze wierzylismy w to ze nie podamy sie i w te terapie bylismy zalamani modlilismy sie tylko aby mama za szybko sie nie zabrala aby nabrala sil abysmy mogli zastosowac dana terapie wit b17 na 8 parzdzernika mama ma wizyte w onkologi w warszawie z tego co wiem lekarz onkolog stosuje terapie z olejku lijanowego czy jak on tam sioe nazywa mam wysmienite opinie jako lekarz bedziemy z nim rozmawiac o terapi wit b17 mam nadzieje ze przychyli sie do tego i nam pomoze .Bardzo prosze podac mi wiecej informacji na temat wit b17 moj e mail to cameliasanches@ymail.com Pozdrawiam i zycze wzystkim duzo sil raka mozna pokonac tylko trzeba miec duzo wiary w to i sil i optymizmu jeszcze raz pozdrowienia dla wszystkich ….

 • kamila

  Witam Pani Krysiu tak mama miala tomografie komputerowa i wyszlo ze ma raka na nerce i rosiane ,zapalne zmiany nowotworowe na 2 plucach nie wiem co to znaczy ale to wyszlo na tomografi ,biopsji nie miala jeszcze stwierdzili lekarze ze ewentualnie lekarze w warszawie beda to robic ,prosze sie odezwac do mnie na skypa .Pozdrowienia serdeczne dla wszystkich i zycze duzo sil i optymizmu …

 • Radek

  Witam,
  mam prośbę w sprawie kontaktu do Pani Krystyn. U taty stwierdzono raka płuca oraz przełyku. Podaję mail: matador405@gmail.com

 • Krystyna

  Panie Januszu prosze podac email do siebie.
  Postaram sie odpowiedziec na Pana pytania.

 • Agnieszka

  Witam, kilka dni temu zdiagnozowano u mojego męża (53 l.) raka jelita grubego – Carcinoma G-1, na razie tyle wiemy. Lekarz chirurg chce przeprowadzić kolonoskopię i od razu wyciąć polipa z ewentualnością wycięcia jelita. Mamy straszny dylemat czy poddać się zabiegowi/operacji czy zacząć przyjmować wit. B17 (amigdalinę). Lekarze nie zaproponowali wizyty u onkologa. Jeżeli zdecyduje się na wycięcie ma przyjść do szpitala na oddział. Podaję mojego maila, proszę o poradę: agnieszka_sz@buziaczek.pl, dziękuję i życzę Wszystkim dużo zdrowia.

 • becia

  Witam Pani Krystyno,
  jak można się z Panią skontaktować aby uzyskać pełniejsze informacje na temat tej terapii.

 • becia

  dużo czytałam o leczeniu b17 i wiem ,że najlepsze są zastrzyki, tylko nie znam zadnego lekarza, który zgodziłby się podać taki zastrzyk.Czy tabletki są równie skuteczne??

 • Monika Kolacz

  Pani Krystyno czy moze pani do mnoe napisac. mam kilka pytan dot terapii b17. Moj e-mail monikakolacz@wp.pl

 • bata

  Pani Krysiu mam chorą osobę w rodzinie na raka potrzebuję lekarza w prowadzeniu leczenia metabolicznego witaminą B 17 , bardzo proszę o kontakt e-mail beata_graczyk@interia.pl

 • Krystyna

  Wiadomosc dla Pani podpisujacej sie „becia”prosze podac e-mail .

 • bata

  Pani Krysiu bardzo proszę o kontakt ze mną sprawa bardzo pilna , potrzebuję Pani pomocy . Pozdrawiam

 • bata

  Witam czy ktoś stosował zastrzyki witaminy B17, jaki rezyltat tej kuracji. Pozdrawiam

 • Dawid

  Witam pani Krysiu
  Moja mama ma raka odbytu i potrzebowałbym pilnie kontakt do lekarza który zajmuje się leczeniem witaminą b17
  Ponadto mam pytanie:gdzie pani kupywała witaminę b17? Jakie suplementy?
  Czy oprócz amigdaliny 500 mg,podawała pani witaminę B15? Enzymy trzustkowo trawienne? Witaminę C z czasowym uwalniaczem?I chrząstkę rekina też ?. I czy podpierała się pani jakimiś jeszcze suplementami typu”Barley Green Grass”? . Jeszcze mam pytanie jaką dietę pani stosowała? Jakie potrawy można serwować choremu na raka aby były zgodne z wytycznymi i pomagały w oczyszczaniu? Tabletki wystarczą czy też można spróbować z zastrzykami? Jeszcze jedno pytanie do pani… jak należy podawać i stosować b17 wraz z suplementami? czekam na kontakt dawidborys@o2.pl

 • Ela

  Witam,
  poproszę o informację gdzie i jak można rozpocząć kurację witaminą B12, gdzie ją zdobyć i kto może poprowadzić takie leczenie,
  Będę wdzięczna za kontakt do mnie i pomoc, meil ogrodnik53@o2.pl

  • Bea

   Witam zwracam się do p.Eli. w Nowym Sączu jest ośrodek leczenia letrilem.

 • Halina

  Witam !

  Proszę Pani, mój mąż ma raka jelita grubego z przerzutem do wątroby, medycyna konwencjonalna zaproponowała mężowi chemię paliatywną nic poza tym. Zdiagnozowany był we wrześniu b.r, a od 2 października jest na terapii b 17. Mam pytanie odnośnie diety co powinien jeść, a czego nie, oraz czy poleciłaby Pani nam lekarza, który jest przychylny tej terapii. Mój mail h.koszuta@wp.pl proszę o kontakt. Pozdrawiam.

 • monia

  Pani Krysiu,proszę o pomoc. Mąż ma nowotwór żołądka (po resekcji), pojawiły się przerzuty w otrzewnej. Chciałabym zastosować amigdalinę. Proszę o pomoc. Mój mail dziunia0376@wp.pl, dziękuję i pozdrawiam

 • Bea
 • magda

  Proszę o informacje na temat tej metody leczenia mama ma przerzuty do wątroby z jajnika cała wątroba zajęta czy da się coś zrobić polecili nam jedynie hospicjum bo na chemię jest za późno proszę o pomoc mój adres: m.kowalska-86@wp.pl

 • Beata

  Witam Pani Krystyno. Bardzo proszę o kontakt: 310340@wp.pl
  Serdecznie pozdrawiam

 • Dariusz

  Kapsaicyna, Amigdalina (Witamina B-17) i inne naturalne metody leczenia nowotworów. Zapraszam do kontaktu, to nic nie kosztuje, opisy kuracji otrzymujesz GRATIS: didiidexter@o2.pl

 • Elżbieta

  Pani Krystyno proszę o pomoc!!!! Mój mąż miał złośliwy nowotwór przełyku jest dwa lata po operacji. w marcu tego roku maił kolejną operację ponieważ stwierdzono przerzut na nadnercza, kolejna operacja. w czerwcu tego roku miał wykonany badanie tomografem – wynik czysty. Bierze gorzkie pestki moreli w ilości 15 szt. dziennie, ale z tego co czytam, to wynika, że robimy to źle. Proszę o szczegółowe wyjaśnienia jak to robić prawidłowo. Gdzie kupować dobre pestki w łupinach, bo czytałam, że takie są najlepsze (adresy dystrybutorów). Tak bardzo boje się Go stracić… ruda3966@wp.pl Z góry dziękuję za wszystko…

 • Sylwia

  Witam. Proszę o pomóc w sprawie witaminy B17 jak się stosuje,w jakiej ilości dziennie na raka piersi.

 • Marta B

  Pani Krystyno, potrzebuje pani pomocy. Moj bratanek ma nowotwor i potrzebuje kilka pani rad. Prosze odezwac sie do mnie na emaila. Dziekuje !!!

 • Marta B
 • Krystyna

  Pani Marto,prosze podac emaila do siebie!!

 • AGA

  Proszę wszystkich, którzy stosują B17 u swoich bliskich o informacje.Podaję mojej mamie 5 tabl. na dobę ma raka trzustki.Lekarz prowadzący pozwolił podawać ale( jak większość)nie chciał wypowiadać się na temat witaminy. Czy obserwujecie jakieś skutki uboczne? Ja podaję już 3 tygodnie i nic złego się nie dzieje ale zastanawiam się czy nie zwiększyć dawki do 6 tabl. Jeśli macie kontakt do lekarza ( w Polsce)stosującego tą terapię to bardzo proszę o informacje na adres agasj1@poczta.onet.pl

 • mili

  Czy słyszała pani o leczeniu w Niemczech witamina b 17. Prawdopodobnie jadę tam na leczenie, może pani coś o tym słyszała? brokatka.milena@gmail.com
  Proszę o kontakt

 • Lilly

  Witam, moj tata mial operacje na pluco, wycieto ok. 1/3 platu z rakiem oraz dwa wezly chlonne.Kupilismy juz pestki moreli, oraz Witamine B 17 100 mg. Prosze mi powiedziec , jak czesto powinien zazywaz B17 i czy mozna laczyc B17 z pestkami?
  Mieszkam na Florydzie i nie moge go teraz odwiedzic, dopiero za kilka tyg. Prosze mi powiedziec , ktory lekarz w szczecinie moze miec wiedze na temam terapii Garsona lu Grifina? Czy lewatywa z kawy jest konieczna???Co jeszcze powinien zazywac przy B17?
  Bardzo dziekuje za odpowiedz, moj adres Email to lilusjs@gmail.com

 • Lilly

  Witam wszystkich zainteresowanych, i zapytuje , gdzie mozna kupic ksiazke o leczeniu raka a raczej terapii z udzialem witaminy B17?

 • Ania

  PAni Krystyno proszę o więcej informacji na temat leczenia wit.b17,gdzie ja mozna kupić itd.pozdrawiam

  • Krystyna

   Pani Aniu,prosze podac E-mail do siebie.

 • IRENA

  dzień dobry chciała bym dowiedzieć czy jest jakiś ośrodek leczenia tą metodą w Polsce

  • Magda M.

   Witam Panią,

   niestety ani ośrodka ani lekarza w Polsce od witaminy B17 nie znam, ale proszę spróbować skontaktować się z tym ośrodkiem – oni również leczą naturalnymi sposobami http://www.pokonajraka.sos.pl/kontakt.html.

   Pozdrawiam,
   Magda

 • emi

  Pani Krystyno jeżeli ma Pani informacje o lekarzu w Polsce który leczy wit B 17 bardzo proszę o kontakt

 • emi

  Pani Krystyno jeżeli ma Pani informacje o lekarzu w Polsce który leczy wit B 17 bardzo proszę o kontakt, agness_240@poczta.onet.pl

 • anna

  Pani Krystyno,blagam pania o pomoc,o kontakt z lekarzem który leczy wit.b17.Mojwnuk ma tylko 22 lata i stwierdzono mięsaka na jezyku.Byl operowany w czerwcu a wyniki sa potwierdzone przez 2 centra okologiczne.Bardzo się boimy co dalej będzie a lekarze kaza czekac.Prosze nampomoc

 • Magda M.

  Pani Anno, Emi, proszę skontaktować się z Ośrodkiem Niekonwencjonalnej Terapii Antynowotworowej – http://www.pokonajraka.sos.pl/. Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia. Pozdrawiam, Magda

 • Adam Janosik

  Wiele już przeczytałem o działaniu czosnku, witaminy c, kurkuminy i sody, ale o pestkach chyba to będzie pierwszy artykuł. Oczywiście, że nie powiedzą, że wystarczy brać jakąś witaminę, czy przyprawę itp, bo kto by na tym zarobił? jedynym chyba problemem jest to jakie ilości trzeba brać wit c czy b17, czy kurkuminy, żeby przyniosły lecznicze działanie

  • Katarzyna M

   Jeżeli chodzi o witaminę c to mam pewność że dostarczam jej odpowiednie ilości do organizmu ponieważ codziennie jem sporą ilość owoców , natomiast kurkuminę spożywam w postaci tabletek , lecz troche się naszukałam zanim znalazłam licur , ale chyba lepszego produktu nie ma , no i przyswaja się najlepiej .

 • fija

  Czytam
  dużo o chorobach nowotworowych, bo się tym interesuje i sama mogę zachorować
  ze względu na geny. Osttanio trafiłam na ciekawą książkę:Ja,Ovosan.