res:
Wiosenna aromaterapia. Przepisy na aromatycznÄ… kÄ…piel z olejkami eterycznymi

Wiosenna aromaterapia. Przepisy na aromatycznÄ… kÄ…piel z olejkami eterycznymi

Dodaj komentarz

Wiosna to niezwykle wyjątkowy okres, kiedy wszystko budzi się do życia. Dotyczy to nie tylko przyrody, ale i nas samych. Nierzadko jednak wejście w wiosenną porę roku jest dla naszego organizmu wyzwaniem. Po zimie jesteśmy bowiem znużeni i ospali. Nasze ciało potrzebuje regeneracji oraz potężnej dawki energii. Jednocześnie łakniemy uspokojenia oraz ukojenia zmysłów. Z pomocą może przyjść nam aromaterapia oraz ciepła kąpiel. Najlepsze rezultaty uzyskamy łącząc ze sobą kąpiel oraz aromaterapię. Jak to zrobić?

Dlaczego właśnie aromaterapia?

Ciężko byłoby wskazać osobę, która przynajmniej raz w życiu nie rozważała aromaterapii. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to rozwiązanie, które może zauważalnie poprawić nasze samopoczucie. Ponadto, dzięki aromaterapii możemy zarówno się wyciszyć jak i pobudzić.

Wiele zależy od naszych oczekiwań w danym momencie. W sklepach znajdziemy bowiem wiele ciekawych olejków eterycznych o różnych zapachach. Jedne z nich dodają nam energii, a inne wprowadzają w błogi relaks. Dzięki aromaterapii można skutecznie wspomóc walkę z zaburzeniami nastroju oraz snu. Nie sposób nie zauważyć, że aromaterapia jest także rozwiązaniem stosunkowo tanim. Dobre jakościowo olejki eteryczne w różnych zapachach można zakupić np. w sklepie Bee.

Duży wybór olejków eterycznych – zobacz »

Jeżeli nie wiemy, na który olejek się zdecydować, warto zakupić kilka różnych. Ich cena nie jest wygórowana, a dzięki zakupowi kilku różnych wariantów zapachowych, możemy odkryć swój ulubiony.

Z jakich olejków warto skorzystać i jak przygotować kąpiel?

Jak już zaznaczono powyżej, dzięki olejkom zapachowym możemy się zrelaksować, a także pobudzić. Olejki eteryczne można z powodzeniem dodawać do kąpieli. Jak jednak przygotować taką wiosenną kąpiel dla poprawy samopoczucia? Przede wszystkim, najpierw należy wsłuchać się w swoje potrzeby.

Olejek pomaraÅ„czowy – dodaje energii

Jeśli chcemy pobudzić swój organizm i dodać mu energii, warto zainwestować w olejek pomarańczowy. Kilka kropel należy wlać pod strumień ciepłej wody, a potem zanurzyć się w pachnącej kąpieli. Powinna trwać ona minimum dwadzieścia minut. Doskonale byłoby, gdyby woda była dość ciepła, bo wówczas zapach olejku będzie zdecydowanie bardziej wyczuwalny.

Olejek cedrowy i owocowy – relaksuje i poprawia nastrój

Nie zawsze musimy być jednak w dobrym nastroju. Czasami przychodzą trudne i stresujące momenty w naszym życiu. Wówczas warto zafundować sobie kąpiel relaksującą. W osiągnięciu tego celu może przyjść nam z pomocą olejek cedrowy. Charakterystyczny zapach tego specyfiku koi zmysły i wprowadza nasz umysł w stan błogiej relaksacji.

Trzeba jednak przyznać, że nie każdy przepada za intensywnym zapachem cedru. Jeśli nasze nozdrza preferują delikatne, kwiatowe zapachy, warto właśnie na takie się zdecydować. Z pomocą przychodzi nam chociażby olejek eteryczny różany. Nie sposób zaprzeczyć także temu, iż relaksują również olejki owocowe. Mowa tu między innymi o olejku eterycznym z białego grejpfruta.

Jak często stosować aromaterapię olejkami

Bez względu na to, na jaki olejek się decydujemy, pamiętajmy o tym, aby użyć co najmniej kilku kropel. W przeciwnym razie zapach nie będzie wyczuwalny. Kąpiel musi trwać odpowiednio długi czas, aby można było przypisać jej właściwości terapeutyczne. Ponadto, należałoby również zadbać o regularność takich kąpieli. Jedynie dzięki systematycznym kąpielom możliwe będzie czerpanie radości z aromaterapii. Warto więc dodawać olejki eteryczne do wody przynajmniej dwa, trzy razy w tygodniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć na raz dwóch różnych olejków eterycznych. Dla przykładu, olejek cedrowy doskonale pasować będzie do olejku sosnowego.


Zobacz także:

7 olejków eterycznych na przeziębienie

Relaksujący masaż stóp z użyciem olejków eterycznych

Aromaterapia – dlaczego warto korzystać z olejków eterycznych?