res:
Prosty sposób na odkwaszanie organizmu

Prosty sposób na odkwaszanie organizmu

2 komentarze

Wszechświat dąży do równowagi. Nasze ciała również. Niewłaściwa dieta, używki, zbyt mała lub zbyt intensywna aktywność fizyczna i chroniczny stres powodują zaburzenie równowagi pH, co u współczesnego człowieka najczęściej objawia się zakwaszeniem organizmu. W efekcie organizm jest słabszy, bardziej podatny na choroby, mniej „wydajny”. Czy jest na to jakiś sposób? Jak najbardziej! Poznaj prosty sposób na odkwaszanie organizmu.

Objawy zakwaszenia organizmu

Zakwaszenie organizmu charakteryzuje się m.in.: nadwagą, uczuciem ciągłego zmęczenia i szybkim męczeniem się, problemami z cerą, trądzikiem, częstymi przeziębieniami, mroczkami przed oczami, ciemnymi kręgami pod oczami, bólami głowy, suchą skórą, kruchymi paznokciami, wypadaniem włosów, bólami mięśni, wzdęciami, schorzeniami pęcherzyka żółciowego, problemami z trawieniem, nudnościami, uczuciem goryczy lub kwasu w ustach,  zawrotami głowy, cellulitem, nieprawidłowym ukrwieniem rąk i nóg, zakażeniami grzybiczymi.

A przy dużych nadużyciach wobec organizmu zakwaszenie przyczynia się m.in. do: nadciśnienia, podwyższonego poziomu cholesterolu, reumatyzmu, próchnicy, paradontozy, osteoporozy, zapalenia stawów, ostrych i przewlekłych bólów kręgosłupa, kamieni nerkowych, migren.

Dieta na odkwaszanie organizmu

Dieta chroniąca przed zakwaszeniem, powinna składać się w 70-80% z produktów zasadowych i max 20-30% produktów kwasowych. Dodatkowo – co najmniej połowę produktów zasadowych powinno spożywać się na surowo. Co jeść, a czego unikać? Krótka „ściąga” znajduje się w artykule Zakwaszenie organizmu cz. 2″.

Prosty sposób na odkwaszanie organizmu

Najlepszym sposobem na odkwaszanie organizmu jest odpowiednia dieta oraz umiarkowana aktywność fizyczna. Jednak są takie momenty w życiu, kiedy potrzebujemy dodatkowego wzmocnienia. W tym celu do codziennej diety warto dodać napoje, które odkwaszają organizm. Polecam sodę oczyszczoną, bądź też preparaty na odkwaszanie organizmu, np. młody jęczmień >>.

W przypadku sody oczyszczonej wystarczą około 3 gramy dziennie rozpuszczone w szklance wody. W związku z tym, że taka miksturka ma specyficzny smak, można dodać łyżeczkę miodu. Innym sposobem na obejście nieprzyjemnego smaku, jest rozpuszczenie sody w większej ilości wody – pod warunkiem, że wypijemy ją w ciągu dnia.

Młody jęczmień jest już przyjemniejszy w smaku 🙂 W dodatku zawiera m.in. witaminy z grupy B, witaminę C, E, betakaroten, kwas foliowy. Wystarczy łyżeczkę sproszkowanego młodego jęczmienia zmieszać w szklance wody i popijać 1-2 szklanki dziennie, aby przyspieszyć powrót organizmu do równowagi pH.

Młody jęczmień

odkwaszanie organizmu

Alkaliczne suplementy diety

Dodatkowym wsparciem dla organizmu są alkaliczne suplementy diety>>. Ich zadaniem jest nie tylko odkwaszanie organizmu, ale i oczyszczenie i wzmocnienie.

 • Gosia

  Czy herbatka jęczmienna ma podobne działanie?

  • Magda M.

   Witam.
   Czy ma Pani na myśli herbatkę zaparzoną z „sypkiego” (że tak to określę) jęczmienia? Jeśli tak, to działanie powinno być podobne, aczkolwiek nie piszę tego ze 100% pewnością. Preparaty z młodego jęczmienia (przynajmniej te dobrej jakości) zawierają ususzony na proszek sok z młodych liści jęczmienia, a więc jest to inny etap wzrostu a w związku z tym i trochę inny skład składników odżywczych.
   Pozdrawiam