res:
Prawo przyciągania - od czego zacząć? Część 1

Prawo przyciągania – od czego zacząć? Część 1

1 komentarz

Być może spotkałeś się z koncepcją, że nasze myśli tworzą rzeczywistość. Piękna to i wielce przydatna umiejętność. Jednak zanim nabierzemy płynności i będziemy pływać jak ryby w oceanie możliwości, trzeba najpierw pokonać morze zwątpienia, przejść przez doliny i wyżyny zniechęcenia oraz… dowiedzieć się na czym to tak naprawdę polega. Na początku wielu ludzi optymistycznie nastawia się, po czym optymizm ulatuje wraz z kolejnymi dniami i tygodniami, a już zwłaszcza wtedy, gdy nie widać natychmiastowych rezultatów. Nie poddawaj się zbyt szybko, sprawdź jakie kroki należy wykonać, aby świadomie przyciągnąć do swojego życia to, czego pragniesz.

Metoda trzech kroków dla świadomego przyciągania
Krok 1. Określ swoje pragnienia

Brzmi całkiem prosto, prawda? Większość ludzi nie potrafi powiedzieć, czego tak naprawdę chce, natomiast nie ma problemu z opisaniem tego, czego nie chce. Na tym etapie nauczysz się, dlaczego wiedza na temat tego, czego nie lubisz, jest aż tak pomocna.

Krok 2. Poświęć swoim pragnieniom uwagę

Prawo Przyciągania da ci więcej tego, czemu poświęcasz uwagę, energię i na czym się skupiasz. Na tym etapie nauczysz się panować nad tym, co przyciągasz dzięki starannie dobieranemu słownictwu.

Krok 3. Przyzwól na ich spełnienie

Zastanawiasz się, dlaczego twoje pragnienia się nie spełniają? Szybkość, z jaką twoje pragnienia się realizują, zależy od tego, jak bardzo na to przyzwalasz. To najważniejszy krok.

Krok 1. Określ swoje pragnienia

Pierwszym krokiem na drodze do tego, aby Prawo Przyciągania zadziałało dla ciebie, jest określenie, czego tak naprawdę chcesz. Jednak tutaj pojawia się problem, ponieważ większość ludzi doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czego NIE CHCE, a nie potrafi określić tego, czego CHCE. Wiedza na temat tego, czego NIE CHCESZ to, wbrew pozorom, dobra rzecz. Jak przekonasz się w tym rozdziale, świadomość tego, czego nie chcesz, okaże się dla ciebie pomocnym narzędziem.

Czym jest kontrast?

Kontrast, w odniesieniu do Prawa Przyciągania, to wszytko to, czego nie lubisz, co sprawia, że czujesz się źle i jesteś w złym nastroju. Kiedy tylko zauważysz w swoim życiu coś, co można uznać za kontrast i zaczynasz z tego powodu narzekać, rozmawiać o tym lub deklarować, że nie chcesz tego, wysyłasz negatywne wibracje, a Prawo Przyciągania odpowiada na nie, dając ci więcej tego samego.

Czy kontrast pomaga?

Tak. Kiedy zaobserwujesz pojawienie się kontrastu i sklasyfikujesz go jako coś niepożądanego, zaczynasz zdawać sobie sprawę z tego, czego tak naprawdę chcesz. Po prostu zapytaj samego siebie: „Czego ja tak naprawdę chcę?”. Innymi słowy, możesz użyć kontrastu, żeby dowiedzieć się, czego tak naprawdę chcesz, odpowiadając na to pytanie.

Rozważmy przykład twojego pierwszego chłopaka lub pierwszej dziewczyny. Zapewne wasz związek już dawno się rozpadł, ale dzięki niemu wiesz, jakie cechy nie podobają ci się w potencjalnym partnerze. To właśnie jest kontrast. Dzięki temu wiesz już, czego szukasz w drugiej osobie.

Obserwowanie kontrastu jest niezmiernie istotne, ponieważ pomaga ci lepiej zrozumieć, czego tak naprawdę chcesz.

Dlaczego zidentyfikowanie kontrastu jest takie ważne?

Już teraz, za każdym razem, gdy uda ci się zaobserwować kontrast, doznajesz pewnego olśnienia.

Wyobraź sobie, że jesteś w samochodzie ze swoim najlepszym przyjacielem, który bez przerwy majstruje przy radiu. Właśnie zdecydował się na stację z muzyką heavymetalową, której nienawidzisz. Zaczyna cię ogarniać stres. Po pięciu sekundach zaczynasz myśleć: „To mój samochód i nie zamierzam słuchać tej muzyki ani sekundy dłużej”. Zmieniasz stację na taką, która nadaje muzykę współczesną. Od razu czujesz się szczęśliwszy i bardziej zrelaksowany.

Zwróć uwagę, jak szybko określiłeś, czego chcesz dzięki temu, że zauważyłeś, co ci przeszkadza. Innymi słowy, to kontrast sprawił, że przejrzałeś na oczy.

Twoim celem jest ograniczenie kontrastu we wszystkich sferach życia

Nie ma NIC ZŁEGO w tym, że chcesz, aby wszystko ci się w życiu układało. Czy nie brzmi to zbyt egoistycznie? Nie ma NIC ZŁEGO w byciu egoistą, kiedy zrozumiesz, że jest to nic innego jak dbanie o siebie.

Egoizm = Dbanie o siebie

* Czy jesteś egoistą w odniesieniu do tego, co jesz?
* Czy jesteś egoistą w odniesieniu do tego, jak pachniesz?
* Czy jesteś egoistą w odniesieniu do tego, co nosisz na sobie?
* Czy jesteś egoistą w odniesieniu do tego, czego słuchasz?

Zachęcam cię do bycia egoistą we wszystkich sferach życia, a w szczególności wtedy, gdy w grę wchodzą:

*kariera
* finanse
* zdrowie
* relacje z ludźmi

Powyższe cztery dziedziny są w stanie wywołać wiele negatywnych emocji, które w niektórych przypadkach utrzymują się latami.

Więcej o kontraście przeczytasz w >>> części drugiej
Więcej o kroku 2 i 3 w >>> części trzeciej

Powyższy fragment pochodzi z książki „Sekret Prawa Przyciągania” Michael’a Losier’a. Ta książka to esencja wiedzy o prawie przyciągania i praktyczny podręcznik do zastosowania prawa przyciągania w codziennym życiu.