res:
Naturalne sposoby na komary i kleszcze. Część 2

Naturalne sposoby na komary i kleszcze. Część 2

Dodaj komentarz

W artykule Naturalne sposoby na komary i kleszcze – część 1 poznaliśmy olejki eteryczne, które odstraszają komary. Teraz dowiemy się jak używać tych olejków.

Naturalne sposoby na komary

Kominek do aromaterapii

Aby rozprowadzić w powietrzu przyjemny zapach olejków możemy użyć popularnych kominków do aromaterapii. Jest to chyba najwygodniejsza opcja – musimy zadbać jedynie o to, żeby raz na jakiś czas dolewać wody i kilka kropli olejku. Możemy też skorzystać z „kominka zrób to sam”. Za kominki mogą posłużyć małe miseczki lub filiżanki z gorącą wodą i kilkoma kroplami wybranego olejku. Kominki, miseczki czy też filiżanki ustawiamy przy otwartych oknach lub przy łóżku sypialni.

Jeśli przebywamy na zewnątrz, możemy skorzystać z pasków papierowych, bibułek lub chusteczek. Skraplamy je kilkoma kroplami olejku i zawieszamy na gałęziach drzew lub czymkolwiek co znajduje się w pobliżu:) Możemy je również powiesić w mieszkaniu, przy oknach lub drzwiach balkonowych.

Mieszanka na zawrót głowy… komarzyc

Olejki eteryczne możemy ze sobą mieszać (w odpowiedni sposób). Jeden z przykładowych miksów na komary, możemy stworzyć z olejków: lawendowego (4 krople), tymiankowego (4 krople), cytronellowego (8 kropli) i mięty pieprzowej (4 krople).

Przed wyjściem na spacer, na którym „grozi” nam „atak komarów” możemy zastosować preparat Komar-Stop lub własnoręcznie wykonać balsam z oleju i olejku eterycznego. W tym celu należy zmieszać olej bazowy (np. migdałowy, arganowy, z avocado) z wybranym olejkiem eterycznym w proporcji 5 kropli olejku na 5 ml oleju (1 łyżeczka).

Wyposażeni w taką wiedzę i olejki, powinniśmy wyjść cało z niezapowiedzianych spotkań z komarami:)

Więcej olejków znajdziesz w naszym dziale Aromaterapia.