res:
Gdzie

Gdzie „niemożliwe” ma swoje granice?

Dodaj komentarz

Muszę tym się podzielić z Tobą:-) Poniżej umieściłam arcyciekawy fragment książki „Efekt synchroniczności”. Może Ci się on przydać za każdym razem, gdy stracisz zapał do realizacji swoich celów lub gdy spotkasz się ze zwątpieniem i oporem innych,  gdy Ty lub jakaś grupa będziecie chcieli wcielić w życie postępową ideę.

Niemożliwe? to przecież niemożliwe!

„Arthur C. Clarke, brytyjski naukowiec i pisarz, opracował trzy zasady określające to, co jest możliwe. Oto te zasady:

1. „Gdy zasłużony, lecz wiekowy naukowiec jest zdania, że coś jest możliwe, prawie na pewno ma rację. Gdy jednak jest on zdania, że coś jest niemożliwe, to najprawdopodobniej się myli”.

Nie zakładaj, że nie wykorzystujesz swych zdolności, ponieważ inni twierdzą, że to niemożliwe. Jeżeli masz już zadać jakieś pytanie, spytaj, dlaczego jest to niemożliwe.

2. „Jedynym sposobem odkrycia granic możliwości jest przekroczenie tych granic i wkroczenie w świat tego, co niemożliwe”.

Nie wierzysz w to, że stanowiąc zaledwie ułamek zjednoczonego pola energii, dysponujesz niemal boskim potencjałem? Spróbuj. Przez kilka tygodni wykonuj ćwiczenia, a potem sprawdź, czy coś uległo zmianie. Nie przyjmuj do wiadomości, że Ziemia jest płaska tylko dlatego, że inni tak twierdzą. Pokieruj własnym okrętem poza granice poznania. Odnajdź prawdę płynącą z twoich doświadczeń.

3. „Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nie do odróżnienia od magii”.

Książka, którą masz przed sobą, jest najpotężniejszą księgą magiczną, jaką kiedykolwiek stworzono (uwielbiam tak mówić, brzmi to niezwykle dramatycznie i przesadnie). Posiadana przez ciebie zdolność jest zupełnie naturalna, a natura dysponuje najbardziej zaawansowanymi technologiami. My, ludzie, odkrywamy bardzo niewiele nowych rzeczy, my po prostu nadrabiamy braki w stosunku do technologii otaczającej nas natury. Magia (wydarzenia synchronistyczne z braku lepszego określenia) jest zjawiskiem skomplikowanym. Ty jesteś istotą skomplikowaną. Ciesz się swoją złożonością; rozkoszuj się niepoznanymi szczegółami dzieła stworzenia. Baw się swoimi zdolnościami i graj według reguł ustalonych przez siebie. Nigdy nie musisz mieć co do niczego pewności. Graj w tę grę bez żadnego celu czy trosk. Twórz i ciesz się”.

Fragment książki „Efekt synchroniczności”

Nota o autorze:

kirby_surprise_1Kirby Surprise – Tak,  „Surprise*” to jego prawdziwe nazwisko:-) Jest psychologiem i terapeutą, w 2007 roku Kirby Surprise uzyskał tytuły doktora z doradztwa psychologicznego w Institute for Integral Studies w San Francisco i magistra psychodynamiki zaawansowanej oraz nauk transpersonalnych na Uniwersytecie im. Johna F. Kennedy’ego. Przez 14 lat pracował społecznie na rzecz ubogich. Zainteresował się synchronicznością, ponieważ miał okazję doświadczyć wielu niezwykle zaskakujących wydarzeń synchronistycznych i pragnął zrozumieć istotę tego fenomenu. Prowadził wykłady i aranżował warsztaty na temat synchroniczności, a obecnie organizuje cotygodniowe grupowe zajęcia psychoedukacyjne dla stanu Kalifornia.

*z ang. „surprise” – niespodzianka.
Google