res:
Drink na ból głowy

Drink na ból głowy

2 komentarze

Choć zazwyczaj po drinkach boli głowa, my proponujemy odwrotną kolejność – jeśli boli cię głowa, spróbuj tego drinka. Ból głowy może mieć wiele przyczyn, lecz bez względu na główną przyczynę zazwyczaj towarzyszy temu odwodnienie. Ten napój pomoże nawodnić i w pewnym stopniu oczyścić organizm. Dzięki cytrynie wpłynie również na zasadowość organizmu (o zakwaszeniu i potrzebie odkwaszania przeczytasz więcej w artykułach „Zakwaszenie organizmu cz. 1„, „Zakwaszenie organizmu cz. 2„). Co ciekawe, niektóre kwaśne produkty, takie jak np. cytryna, po strawieniu wykazują się właściwościami zasadowymi. Dodatkowo cytryna oczyści wątrobę. 

Drink na ból głowy

Do drinku postaraj się użyć świeżych i organicznych składników.

– 3 listki mięty
– 1/2 średniej wielkości ogórka
– 1/2 cytryny
– 1 szklanka dobrej jakości, czystej wody

A oto sposób wykonania:

Do szklanki wody dodaj pół ogórka pokrojonego w plasterki. Wyciśnij cytrynę, dodaj ją do wody i ogórka. Wrzuć listki mięty. Pij 2-3 razy dziennie, gdy boli cię głowa.

Zezwalamy na kopiowanie i przekazanie potrzebującym:)

 • tomek

  Bol glowy juz mam bez przepisu
  Wolalbym cos przeciw bolowego

  • Magda M.

   Ból głowy to szeroki temat – źródłem bólu głowy mogą być różne dolegliwości, napięcie nerwowe, odwodnienie. Jeśli bóle są przewlekłe – proszę zgłosić się do lekarza. Powinien on ustalić przyczynę, zlecić odpowiednie badania itp.

   Póki co może Pan spróbować opisanego wyżej przepisu. Wbrew temu co mówi tytuł („Drink na ból głowy”), po wypiciu wody z ogórkiem i cytryną, nie zacznie Pana boleć głowa.

   Pozdrawiam